Меню Закрыть

НУДОТА, БЛЮВОТА, ПРОНОС – МОЖЛИВО У ВАС САЛЬМОНЕЛЬОЗ!!!

113    САЛЬМОНЕЛЬОЗ — інфекційне захворювання, яке спричиняють бактерії роду Salmonella, характеризується  ураженням травної системи з розвитком діареї, інтоксикації та зневоднення організму, а іноді й сепсису.

АКТУАЛЬНІСТЬ:

 —серйозна медична та соціальна проблема, широке  поширення;

— тяжкий перебіг у дітей раннього віку і в літніх людей;

— можливість формування бактеріоносійства;

— загострення інших хронічних захворювань.

ЕТІОЛОГІЯ: захворювання викликають мікроорганізми роду  Salmonella ( відомо близько 2 тисяч сероварів сальмонел ). Збудник стійкий  до факторів навколишнього середовища, зберігається  протягом тривалого часу у харчових продуктах (в м’ясі, ковбасі, молочних продуктах – до 6 місяців, яйцях, сирах –більше року), у водоймах –до 4 місяців.

Особливо небезпечні термічно необроблені харчові продукти.

iStock_000022951582_Medium_0ДЖЕРЕЛО ЗБУДНИКА:  велика рогата худобасвині, вівці, водоплавна птицякури, хворі на сальмонельоз люди та здорові бактеріоносії.

МЕХАНІЗМ ПЕРЕДАЧІ: фекально-оральний,аліментарний, водний, побутовий.

СПРИЙНЯТЛИВІСТЬ, УСКЛАДНЕННЯ: хворіють люди усіх вікових груп. Особливо небезпечне зараження для дітей до року, оскільки це може привести до важких генералізованих форм. Інкубаційний період від кількох годин до 2-3 днів.

КЛІНІЧНІ ПРОЯВИ:

— лихоманка, підвищення температури, головний біль, запаморочення, слабкість,біль в суглобах;

— нудота, блювота, біль у животі;

— випорожнення часті, смердючі, водянисті, з домішками слизу і зеленуватим відтінком.

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЬ САМОЛІКУВАННЯМ!!!

ПРИ ПЕРШИХ ПРОЯВАХ ЗАХВОРЮВАННЯ — зверніться до лікаря для призначення  бактеріологічного дослідження фекалій, блювотиння, промивних вод, крові, сечі, жовчі на сальмонельоз з  визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів.  Для оцінки ефективності лікування — через 3 доби після його закінчення необхідно провести повторне бактеріологічне обстеження.

    Централізована баклабораторія Лівобережжя КЗ «Дніпропетровська МКЛ №9» ДОР» проводить дослідження на сальмонельоз як по направленню лікаря, так і без нього.

        Якість, достовірність та своєчасне виконання  гарантуємо!!!

 

 

Добавить комментарий