• просп. Мануйлівський (Воронцова), 29
  • +380 (56) 790-05-76
  • e-mail: baklaboratoriya9gb@gmail.com
  • пн-пт 07:30-17:00; сб 07:30-13:00; нд 08:00-12:00
Головна / Статті / ОБЕРЕЖНО, ХОЛЕРА!

ОБЕРЕЖНО, ХОЛЕРА!

ХОЛЕРА – гостра інфекційна хвороба, що характеризується ураженням шлунково-кишкового тракту, обезводненням організму з порушенням водно- сольового обміну.

Холера відноситься до ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНОЇ (карантинної) ІНФЕКЦІЇ, здатна швидко заражати значну кількість людей, смертність досягає 50% . За статистикою ВООЗ, щорічно в світі фіксується від 1,3 до 4 мільйонів випадків зараження холерою, при цьому помирає від неї від 21 до 143 тисяч осіб.

Збудник хвороби – ХОЛЕРНИЙ ВІБРІОН — зберігає довготривалу життєздатність у воді відкритих водоймищ. Джерелом інфекції є людина — хворий або носій вібріону.

ХОЛЕРА передається фекально-оральним шляхом: при вживанні забрудненої води (для пиття, миття посуду, овочів, фруктів); при купанні в забруднених водоймах; через їжу (вживання риби, креветок); при побутових контактах.

СИМПТОМИ:

• профузна діарея (до 15 разів за добу та більше); випорожнення водянисті, мутнувато-білі, нагадують рисовий відвар, без запаху;
• загальна інтоксикація організму, яка проявляється інтенсивним блюванням;
• людина втрачає колосальні об’єми рідини – до 20 літрів, в результаті зневоднення організму відбувається згущення крові , виникають м’язові судоми;
• риси обличчя хворого загострюються, очі западають, губи синіють, шкіра стає холодною, морщиться на кистях рук та стопах.

ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА: бактеріологічне дослідження випорожнень, блювотних мас, промивних вод, жовчі на збудник ХОЛЕРИ та ХОЛЕРОПОДІБНИХ ВІБРІОНІВ.

При появі вищезазначених симптомів гострого кишкового захворювання НЕГАЙНО ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО ЛІКАРЯ – ІНФЕКЦІОНІСТА!

ЦЕНТРАЛІЗОВАНА БАКТЕРІОЛОГІЧНА ЛАБОРАТОРІЯ ЛІВОБЕРЕЖЖЯ ПРОВОДИТЬ БАКТЕРІОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ БІОМАТЕРІАЛУ ВІД ЛЮДЕЙ НА НАЯВНІСТЬ ЗБУДНИКА ХОЛЕРИ ТА ВИЯВЛЕННЯ ВІБРІОНОНОСІЇВ.
Дбайте про своє здоров’я! Звертайтесь до нас! Якість, достовірність і своєчасність результатів досліджень гарантуємо.

About test

Добавить комментарий