• просп. Мануйлівський (Воронцова), 29
  • +380 (56) 790-05-76
  • e-mail: baklaboratoriya9gb@gmail.com
  • пн-пт 07:30-17:00; сб 07:30-13:00; нд 08:00-12:00
Головна / Статті / ОТИТ ВИКЛИКАНИЙ СИНЬОГНІЙНОЮ ПАЛИЧКОЮ

ОТИТ ВИКЛИКАНИЙ СИНЬОГНІЙНОЮ ПАЛИЧКОЮ

СИНЬОГНІЙНА ПАЛИЧКА (Pseudomonas aeruginosa) – найчастіший збудник зовнішнього отиту. Розвитку захворювання сприяють підвищена вологість навколишнього середовища, мацерація та запалення шкіри слухового проходу.

СИМПТОМИ: біль та свербіж, гнійні виділення, скупчення відмерлого епідермісу, набряк .

Через шкіру слухового проходу збудник проникає у навколишні м’які тканини, що призводить до виникнення повільного деструктивного процесу, який поширюється на хрящ та скроневу кістку. Такий отит має назву НЕКРОТИЧНИЙ та зустрічається у людей похилого віку, пацієнтів з цукровим діабетом, тяжко хворих немовлят.

УСКЛАДНЕННЯ: туговухість, хронічний середній отит, запалення навколовушної слинної залози, остеомієліт основи черепа, ураження VII, IX, X и XI пар черепних нервів, менінгіт, абсцес головного мозку.

ДІАГНОСТИКА: огляд отоларинголога, загальний аналіз крові, комп’ютерна томографія скроневої кістки та соскоподібного відростку, МРТ м’яких тканин. НАЙВАЖЛИВІШИМ Є БАКТЕРІОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ВИДІЛЕНЬ З ЗОВНІШНЬОГО СЛУХОВОГО ПРОХОДУ, метою якого є визначення збудника та чутливості до антибактеріальних препаратів, що є запорукою якісного лікування.

Бактеріологічні дослідження проводяться в Централізованій бактеріологічній лабораторії Лівобережжя КЗ «Дніпропетровська МКЛ №9»ДОР».

Наша адреса: м. Дніпро, пр. Мануйлівський, буд.29.
Контакти: сайт лікарні www.clinic9.dp.ua
Баклабораторія — тел. (056) 790-05-76, сайт: www.cblldp.ua. Прием аналізів: з 7.30 – 13.00
(понеділок — пʼятниця), з 8.00 – 13.00 (субота, неділя). Видача результатів: з 13.00-17.00
(понеділок – пʼятниця), також за електронною адресою пацієнта.

About test

Добавить комментарий