Меню Закрыть

ІЄРСИНІОЗ КИШКОВИЙ

ГОСТРЕ ІНФЕКЦІЙНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ, яке викликається Yersinia enterocolitica та характеризується симптомами інтоксикації, ураженням шлунково-кишкового тракту, печінки, суглобів, інших органів та систем.

ДЖЕРЕЛОМ ЗБУДНИКА можуть бути дикі і домашні тварини (корови, свині, коти, собаки), гризуни (миші, щури та ін), птиці, хворі люди. Збудник виділяється з випорожненнями, внаслідок чого забруднюється навколишнє середовище, в тому числі харчові продукти, вода.


ІЄРСИНІОЗ є однією з важливих проблем серед гострих кишкових інфекцій. Це зумовлено значним поліморфізмом клінічних проявів цієї інфекції, труднощами клінічної та лабораторної діагностики, можливістю виникнення ускладнень і рецидивів. Зростання захворюваності на ієрсиніоз зумовлене збільшенням чисельності мишовидних гризунів не тільки у сільській місцевості, але й у містах.

ШЛЯХИ ПЕРЕДАЧІ ІНФЕКЦІЇ ЛЮДИНІ: харчовий, водний, контактно-побутовий.

КЛІНІЧНІ ФОРМИ ІЄРСИНІОЗУ: шлунково-кишкова форма;  псевдоапендикулярна форма; септична (генералізована) форма;  гепатитна форма;  вузлувата еритема; суглобова форма.

У більшості хворих захворювання починається гостро з підвищення температури, появи болю у животі, діареї ( 5-15 разів), нерідко з домішками крові і слизу. Характерні загальна слабкість, біль в м’язах і суглобах (артралгії та артрити). Часто нудота, блювота.

У перші 3-4 дні хвороби можлива поява різноманітного висипу. Характерне збільшення периферійних лімфатичних вузлів, селезінки.

ДІАГНОСТИКА ЗАХВОРЮВАННЯ здійснюється на основі бактеріологічних і серологічних методів дослідження.

Централізована баклабораторія Лівобережжя КЗ «Дніпропетровська МКЛ №9» ДОР» проводить дослідження на виявлення збудників кишкових інфекцій, в тому числі і ієрсиній, як по направленю лікаря, так і без нього.

Якість, достовірність та своєчасне виконання гарантуємо.

Графік роботи баклабораторії: пн.-пт. 7.30-13.00, сб.-нед. 8.00-11.00 (прийом аналізів); 13.00-17.00 ( видача результатів, у т.ч. на електронну адресу )

Більш детальну інформацію можна отримати по тел.: 790-05-76 або на сайті www.cbll.dp.uа, www.clinic9dp.ua

Добавить комментарий